Image default
GenelManşet

MHP’li Özdemir: Peygamberimize hakaret ve Atatürk büstüne saldırı aynı oyunun parçası

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Peygamber Efendimiz’e (S.A.V) ve Atatürk büstüne yapılan saldırının, Türk Milleti’ni tehdit eden kirli bir oyunun parçası olduğunu belirterek, bu girişimlerin başarılı olamayacağını vurguladı.

MHP’li Özdemir: Peygamberimize hakaret ve Atatürk büstüne saldırı aynı oyunun parçası

MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, dini bir bayram zamanı Peygamberimiz’e (SAV) hakaret eden bir gencin sözleri ve Kayseri’de Atatürk büstüne yapılan saldırı hakkında sert açıklamalarda bulundu. Özdemir, bu olayların Türk Milleti’ni tehdit eden rezil girişimlerin yansıması olduğunu belirtti.

“BU GİRİŞİMLER TÜRK MİLLETİ’NE TEHDİTTİR”

Özdemir, Türkiye’de yaşayan başka bir inanca mensup bir gencin Peygamberimize (SAV) çirkin sözler söylemesi üzerinden tartışma başlatılmasının düşündürücü olduğunu ifade etti. “Bu durumu fikir özgürlüğü yahut laiklikle değerlendirmek de diğer bir tehlike ve maksatlı girişimdir,” dedi. Özdemir, CHP’nin bu konuda resmi ağızlardan açıklama yaparak hakareti sahiplenmesinin de partinin gerçek yüzünü ortaya çıkardığını belirtti.

“ATATÜRK BÜSTÜNE SALDIRI DA AYNI OYUNUN PARÇASI”

Aynı günlerde Kayseri’de Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk büstüne yapılan saldırının da kirli bir oyunun parçası olduğunu vurgulayan Özdemir, “Figüranları farklı olsa da aynı amacın bir başka eylemidir,” dedi.

“MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ HEDEF ALAN OYUNLARI BOZMA SORUMLULUĞU HEPİMİZDEDİR”

Özdemir, Türk İslam ülküsü ve milli birlik anlayışıyla bu oyunları bozma sorumluluğunun herkesin omuzlarında olduğunu ifade etti. Amacın, Türkiye’nin yükselişini engellemek ve içeriye kapanmasını sağlamak olduğunu belirten Özdemir, “Oyunu da oyuncuları da çok biliyoruz, bu yüzden başaramayacaklar,” dedi.

“TÜRK VE TÜRKİYE YÜZYILI VİZYONUMUZ HAYAT BULMAYA BAŞLADI”

Türkiye’nin 21. yüzyılda yükselişini engellemeye çalışanların başarılı olamayacağını vurgulayan Özdemir, “Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çoktan hayat bulmaya başlamıştır,” ifadeleriyle açıklamasını sonlandırdı.

MHP’li Özdemir’in açıklaması şu şekilde;

“Dini bir bayram zamanı iki cihan serverimiz ve göremeden sevdasıyla yandığımız sevgili Peygamberimiz’e (SAV) Türkiye’de yaşayan bir başka inanca mensup bir gencin çirkin sözleri üzerinden tartışma başlatılmaya kalkılması düşündürücü olduğu kadar, Türk Milleti’ni tehdit eden rezil girişimlerin de bir başka yansımasıdır.

Bu durumu fikir özgürlüğü yahut laiklikle değerlendirmek de diğer bir tehlike ve maksatlı girişimdir. CHP’nin böylesi bir konuda resmi ağızlardan açıklama yaparak Peygamber efendimize hakareti sahiplenmesi de asıl sureti bu vesileyle açık etmiştir.

Aynı günlerde Kayseri’de Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk büstüne de saldırıda bulunulması, sergilenmeye çalışılan kirli oyunun bir diğer ayağıdır. Figüranları farklı olsa da aynı amacın bir başka eylemidir.

Türk İslam ülkümüzün ayrılmaz irade ve anlayışıyla perçinlenmiş milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu oyunları bozma sorumluluğu hepimizdedir. Maksat, tüm dengelerin baştan sona değişeceğinin anlaşıldığı 21. Yüzyyılda Türkiye’nin yükselişini engellemek ve içeriye kapanmasını sağlamaktır.

Oyunu da oyuncuları da çok biliyoruz, bu yüzden başaramayacaklar. Zira Türk ve Türkiye Yüzyılı vizyonumuz çoktan hayat bulmaya başlamıştır.”

Related posts

Borsa günü düşüşle tamamladı

admin

MHP’li Özdemir: Bu seçim Pınarbaşı için bir hesaplaşma değildir

admin

Gazze’de şehit sayısı 36 bin 50’ye çıktı

admin