Image default
ManşetSiyaset

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: Türkiye Cumhuriyeti Mazlumların Yanındadır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen programda önemli açıklamalarda bulundu. Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin selamlarını ve bayram tebriklerini ileterek konuşmasına başladı. Bayramın birlik, beraberlik ve barış getirmesini temenni eden Büyükataman, gönül birliğinin pekiştiği bu mübarek günde tüm katılımcılara teşekkür etti.

MHP Genel Sekreteri Büyükataman: Türkiye Cumhuriyeti Mazlumların Yanındadır

Büyükataman, konuşmasında İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını da sert bir dille eleştirdi. İsrail’in soykırım suçuna devam ettiğini belirten Büyükataman, uluslararası kuruluşların bu durumu izlemekle yetinmesini eleştirdi. Bazı İslam ülkelerinin sessizliğini de eleştirerek, bu sessizliğin tarihe kara bir leke olarak geçeceğini vurguladı.

“Türkiye Cumhuriyeti Mazlumların Yanındadır”

Türkiye’nin mazlumların yanında olduğunu belirten Büyükataman, ülkenin ateşkes ve kalıcı barış için tüm imkanlarını kullanmaya devam edeceğini söyledi.

“DEM Parti’nin Terörle Bağlantıları Ortaya Çıktı”

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri sonrasında, terör örgütüyle bağlantılı olduğu iddia edilen DEM Parti belediyelerinin faaliyetlerinin açığa çıktığını belirtti. Hakkari Belediye Başkanı’nın terör örgütü yönetmek suçundan hüküm giydiğini hatırlatan Büyükataman, diğer belediyelerin de benzer şekilde araştırılması gerektiğini söyledi.

“Kürdistan Diye Bir Yer Yoktur, Olmayacaktır”

DEM Partili bir milletvekilinin “Kürdistan’da işgalcisiniz” ifadesini hatırlatan Büyükataman, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Kürdistan diye bir yer olmadığını ve asla olmayacağını vurguladı.

“Suriye’nin Kuzeyinde Terör Devleti Provası Yapılıyor”

Suriye’nin kuzeydoğusunda ABD sponsorluğunda bir terör devleti kurma çabalarına dikkat çeken Büyükataman, bu duruma asla izin vermeyeceklerini ve Türkiye’nin terörle mücadelede kararlı olduğunu belirtti.

“Cumhur İttifakı Milletimizin Bekası İçin Kurulmuştur”

Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin bekası için kurulduğunu belirten Büyükataman, milli iradenin adını taşıdıklarını söyledi. Büyükataman, MHP’nin Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran iradenin takipçisi olduğunu ve milletin birleştirici gücü olarak varlığını sürdüreceğini vurguladı.

“Türkiye Ekonomik Refaha Kavuşacaktır”

Ekonomik konulara da değinen Büyükataman, emekli, çiftçi, memur ve işçilerin taleplerine çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi. Türkiye ekonomisinin büyüyeceğini ve milletin hak ettiği refaha kavuşacağını belirten Büyükataman, ekonomi yönetiminin güven veren adımlar attığını da ifade etti.

Büyükataman, konuşmasını katılımcılara saygı ve sevgi dileklerini ileterek ve sevdikleriyle birlikte mutlu bayramlar dileyerek tamamladı.

 

KAYNAK: Haber Merkezi

 

Related posts

Bakanlık duyurdu: Yıkım başladı

admin

6-8 Ekim terör olaylarında karar çıktı

admin

Astronotlar paylaştı: Tam Güneş tutulmasının uzaydan görüntüleri

admin